Menu Zamknij

Przyszła wiosna a z nią najnowsza publikacja Fundacji Osuchowa !

Zamówienia można składać https://sklep.osuchowa.org/produkt/ryszard-zajaczkowski-globalna-zmiana-co-musimy-obronic-i-jak-dzialacprzedsprzedaz/

Od początku kwietnia wysyłamy zamówienia książki prof. Ryszarda Zajączkowskiego „Globalna zmiana. Co musimy obronić i jak działać”

Zamówienia za pobraniem przyjmujemy telefonicznie 724221223 od poniedziałku do piątku w godz. 9 30- 16 30.

O AUTORZE

Ryszard Zajączkowski – profesor zwyczajny w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. W latach 1997-1999 wykładowca w Katolickim Uniwersytecie Eichstätt (Niemcy), a następnie stypendysta w amerykańskich uniwersytetach Yale (2005) i Harward (2011), a także w Tokijskim Uniwersytecie Studiów Międzynarodowych (2015). Członek towarzystw naukowych w Polsce i zagranicą oraz prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych. Autor kilku monografii i ponad stu artykułów naukowych, redaktor serii „Literacki wymiar kultury”, edytor, publicysta oraz tłumacz wielu książek.

„Książka ta powstała z wewnętrznej potrzeby podczas letnich miesięcy 2021 roku. Opinie, które zawiera, spisywałem wcześniej wyłącznie dla siebie, aby intelektualnie zmierzyć się z tym, czym żyję i uporządkować swoje myślenie. Nie przypuszczałem wówczas, że moje notatki ukażą się drukiem. Nie pretenduję do tego, aby być ekspertem w każdej dziedzinie. Choć mam tytuł profesora zwyczajnego, pierwsze zalecenie, jakie dziś kieruję do swoich słuchaczy i czytelników, brzmi: nie słuchajcie profesorów, ale szukajcie prawdy. […] Łacińskie przysłowie mówi: Nil est in homine bona mente melius („W człowieku nie ma nic lepszego niż dobre myślenie”). Do takiej też podróży w krainę myślenia zapraszam w tym zbiorze esejów. Największą satysfakcją dla mnie będzie to, jeśli książka wzbudzi potrzebę stawiania pytań i rzeczowej dyskusji. Pozostaję dłużnikiem wielu osób, które przez lata i w ostatnim czasie kształtowały moje myślenie”.

Z Deklaracji Warszawskiej :

„Godność jest wewnętrznym, wrodzonym i naturalnym znamieniem człowieka, niezależnym od kontekstu społecznego i historycznego. Dlatego osoba nie może być traktowana jako przedmiot manipulacji i środek do innych celów – choćby takich, które zostały zamierzone przez totalitarne ideologie. Godność osoby ludzkiej jest też źródłem podstawowych, nienaruszalnych praw takich jak prawo do samoobrony, prawo do wolności i własności, prawo do prawdy i pracy… Życie ludzkie nie może zatem pod żadnym pozorem stać się przedmiotem ograniczeń, manipulacji i wyzysku”.

Spis treści

Dlaczego powstała ta książka? s.7

I. Koronawirus i Globalna Zmiana s. 9

II. Historia lubi się powtarzać s.17
III. Powszechna propaganda i jej cele s.23
IV. Testy, szczepionki, interesy s.33

V. Co na to biskupi katoliccy? s.47
VI. Co musimy obronić? s.57
Prawda s.59
Godność osoby s.68
Prawo naturalne s.74
Państwo narodowe s.81
Klasa średnia s.90
VII. Dekalog na trudne czasy s.99
Co jeszcze się wydarzy? s.113

Załączniki

Deklaracja warszawska przeciw nowemu totalitaryzmowi s.117

Lubelski Manifest Środowisk Wolnościowych s.121

Przypominamy o kalendarzu Pobudki, którego dostępność się kończy, a można go nabyć jeszcze w niższej cenie!

https://sklep.osuchowa.org/produkt/kalendarz-pobudki-wiara-rodzina-wlasnosc-anno-domini-2022-przedsprzedaz/