Menu Zamknij

Luter i rewolucja protestancka

protestancka rewolucja

To film dokumentalny Grzegorza Brauna pokazujący prawdziwe oblicze reformacji.

Porusza w nim przede wszystkim przemilczane fakty i historie wykreślone z podręczników. Opowieść o wydarzeniach sprzed stuleci zmierza do wskazania współczesnych, trwających po dziś dzień skutków rewolucji protestanckiej.

W dramaturgii filmu sama biografia Lutra – ze szczególnym uwzględnieniem faktów nieznanych szerzej także współczesnym służy jako wątek ramowy.

Film przedstawia kolejne akty tragedii dziejowej, której momentem inicjującym stało się wystąpienie Lutra. Poza zarysem wydarzeń w krajach niemieckich, widz poznaje również fakty i postaci związane z rewolucją protestancką w innych krajach.

To film, który warto obejrzeć. Film można nabyć tutaj: https://sklep.osuchowa.org/produkt/ksiazka-plyta-dvd-luter-i-rewolucja-protestancka-pl/

Istnieje także możliwość obejrzenia filmu online na VOD BRAUN MOVIES:  vod.braunmovies.com/

To dzieło w  100% niezależne, które powstało  dzięki wsparciu przyjaciół, darczyńców i Fundacji Osuchowa.

W 2017 roku Fundacja Osuchowa wyprodukowała i podjęła dystrybucję filmu dokumentalnego „Luter i rewolucja protestancka”.

Dlatego zachęcamy wszystkich sympatyków filmów odkłamujących historię, a także sympatyków Grzegorza Brauna do włączenia się w kampanie przekazania 1% podatku na Fundację Osuchowa

Wspierając Fundację Osuchowa wspierasz Pana Grzegorza Brauna, a także Pobudkę, Braun Movies i Konfederację Gietrzwałdzką.

Wesprzyj nas 1% podatku i pomóż realizować cele Fundacji.

Jak to zrobić?  Wpisz poniższe dane w zeznaniu podatkowym KRS: 0000589261

Zapraszamy także do skorzystania z programu Pit On-line, który pomoże bezpłatnie i bezpiecznie wypełnić pit  on-line.

Szczegółowe informacje na: www.osuchowa.org/1procent

Przekaż informację dalej! Z góry dziękujemy.