Menu Zamknij

Dzień pokutny oraz Zjazd Konfederacji Gietrzwałdzkiej

Informujemy, że w dniu 1 lipca 2019 r.  w Gietrzwałdzie będą miały miejsce dwa wydarzenia : dzień pokuty Polaków za grzechy wobec Życia, Dzieci i Rodziny oraz Zjazd Konfederacji Gietrzwałdzkiej:

1) Wspólnota Rodzin „Domus Mariae” ze Szczecina zaprasza do Gietrzwałdu na Dzień Pokutny w dn. 1 lipca br., w Uroczystość Najdroższej Krwi Pana Jezusa.

Celem Dnia Pokutnego jest Wynagrodzenie Bogu przez Polaków za grzechy, przede wszystkim za grzechy przeciw życiu i dzieciom oraz Rodzinie.

W naszej Ojczyźnie nadal nie jest chronione życie ludzkie od poczęcia, dokonywane są grzechy deprawacji dzieci, Rodzina, jako wspólnota zaplanowana przez Boga, jest atakowana i podważana, traktowana jako miejsce przemocy i nietolerancji.

Chcemy przede wszystkim pokutować i Wynagradzać Bogu, za grzechy niewierności oraz odrzucenia Boga przez tak wielu naszych Rodaków.

Dzień Pokutny jest inicjatywą w ramach programu przygotowań na 2000 lecie Odkupienia (2019-33). Okres 14 lat przygotowania chcemy przeżywać rozważając Mękę Pana Jezusa, gdyż „jedna godzina rozważania Mojej bolesnej Męki większą zasługę ma niż cały rok biczowania się aż do krwi” – jak powiedział Pan Jezus do św. s. Faustyny (Dz 369). Chcemy przygotowywać się do Jubileuszu, rozważając w kolejnych latach 14 stacji Drogi Krzyżowej Pana Jezusa.

Inicjatywie błogosławi JE ks. Abp Andrzej Dzięga, który odprawi Mszę św. Program duchowy przygotuje ks. prof. Tadeusz Guz.

Uroczystości rozpoczną się o 9.30, a zakończą o godz. 15:15.

2) W dalszej części programu, w godzinach 15:45 -21:00 odbędzie się Zjazd Konfederacji Gietrzwałdzkiej, w którym warunkiem uczestnictwa jest przystąpienie do Konfederacji Gietrzwałdzkiej oraz zgłoszenie. Można to zrobić tutaj, a szczegóły dot. spotkania zostaną przesłane mailem: https://www.konfederacjagietrzwaldzka.pl

W ramach Zjazdu odbędzie się m.in. Konferencja Konfederacji Gietrzwałdzkiej i odprawiona zostanie tradycyjna Msza Święta śpiewana w gietrzwałdzkim sanktuarium.