Menu Zamknij

Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu

W imieniu Fundacji Maximilianum zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę Mężczyzn z Częstochowy do Kalisza, która odbędzie się w dniach 26-30 sierpnia 2019 r.

„Szczęśliwy, kto sobie Patrona
Józefa ma za Opiekuna;
Niechaj się niczego nie boi,
Gdy święty Józef przy nim stoi,
Nie zginie.

Światu potrzeba odważnych, roztropnych i wierzących mężczyzn. Bez nich nie będzie zdrowych i prawdziwych małżeństw i rodzin, nie będzie więc zdrowego społeczeństwa i Kościoła. Gdzie najlepiej uformować swoje męstwo jeśli nie w szkole Świętego Józefa?

Już po raz piąty chcemy wyruszyć od Matki Bożej do Świętego Józefa w Pielgrzymce Mężczyzn. Chcemy przez te pięć dni doświadczyć bliskości Boga, braterstwa w trudzie i wzajemnej służbie. Chcemy napełnić nasze serca zdrową katolicką wiarą i czerpać łaski, które daje nam Ofiara Mszy Świętej.

Od dziś – 19 marca 2019 roku – w Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny rozpoczynamy zapisy na naszą Pieszą Pielgrzymkę Mężczyzn. Zachęcamy wszystkich mężczyzn i chłopców od lat 7 do 77 do podjęcia się pielgrzymowania do Świętego Józefa.

Biedni grzesznicy, bez względu na wielkość waszych potrzeb, zwróćcie się o pomoc do świętego Józefa! Idźcie do Józefa ze szczerą pewnością i spokojem, że wasze prośby będą wysłuchane”. Św. Teresa Wielka”

Szczegóły pielgrzymki i zapisy dostępne na stronie : DoJozefa.pl