Menu Zamknij

Spotkanie autorskie z dr Pawłem Milcarkiem w Gliwicach

Dnia 10 maja 2019 w auli gliwickiego Centrum Edukacyjnego im. św. Jana Pawła II, parę minut po 18, rozpoczęło się spotkanie autorskie z redaktorem dr Pawłem Milcarkiem zorganizowane przez Pobudka Klucz Gliwice.

Pan Milcarek pojawił się w naszym mieście z okazji promocji swojej najnowszej książki: „Alarm dla Kościoła. Nowa reformacja?” Spotkanie dotyczyło – jak można domyślić się po tytule książki – alarmującej sytuacji, w jakiej znalazł się Kościół katolicki w Polsce i na całym świecie.

Sytuacja jest naprawdę poważna i o tych poważnych kwestiach mówił przez około półtorej godziny szanowny prelegent.Po emocjonującym, a zarazem bardzo wyważonym wystąpieniu gościa, przez kolejną godzinę licznie zgromadzeni słuchacze mogli zadawać pytania.

A pytania były naprawdę bardzo interesujące. Pytano o Sobór Watykański II, o zmiany liturgiczne, o różnorakie aberracje posoborowe, które niczym rak zarażają tkanki naszej Matki, Kościoła katolickiego. Warto tego posłuchać. Niektórzy mogą doznać wstrząsu, wychowani na modernistycznej narracji, ale przecież dobry lekarz tnie wrzód, a nie głaska go i opatruje. I takie zdecydowane, aczkolwiek odpowiedzialne, cięcie zastosował dr Paweł Milcarek.

Serdecznie polecamy to wystąpienie, które lada moment udostępnimy na naszym kanale YouTube, o czym Państwa poinformujemy. Deo gratias!